KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13592708
nr 1359 2708
Harald Garmland
(1904-1985), Sverige
Akvarell, Komposition, Signerad. Motivet: 27x19,5
Harald Garmland, född i Katrineholm 1904, död 1985, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 november 2020
kl 20:32:10
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
Harald Garmland
Läs mer om Harald Garmland